دانلود نمونه سوال پیام نور-پروژه-مقالات-پایان نامه و سوالات استخدامی

چگونه توانستم برنامه ای مدون برای شاداب سازی دانش آموزان در ساعت استراحت تدوین نمایم؟توضیحات

چگونه توانستم برنامه ای مدون برای شاداب سازی دانش آموزان در ساعت استراحت تدوین نمایم؟

 

 

eghdam-pazhohi-www-rdaneshjoo-ir

شرح مختصر:

موضوع اقدام پژوهی: چگونه توانستم برنامه ای مدون برای شاداب سازی دانش آموزان در ساعت استراحت تدوین نمایم؟

چکیده

روزهای تلاش و کوشش آغاز شده و تمام دانش‌آموزان در گوشه و کنار کشور دوست‌داشتنی ما، ایران، برای رسیدن به اهداف زیبای خود در حال مطالعه و برنامه‌ریزی هستند. اهداف متعالی، همت‌های بزرگ را می‌طلبد و آینده‌ی زیبا متعلق به شماست که با همت‌های بلند خویش، دنیای خود را به بهترین شکل ترسیم می‌کنید. در این میان، مطالعه و تلاش برای موفقیت، دارای ساختاری نظام‌یافته است که پیروی از این ساختار، روند رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت را تسهیل می‌کند. یکی از این قوانین، استراحت میان ساعت‌های مطالعه است. طبق گفته‌ی کارشناسان، شما پس از یک ساعت مطالعه، نیاز به ده دقیقه استراحت دارید و این استراحت کوتاه، ذهن شما را برای تلاش بیش‌تر آماده می‌کند. البته می‌توانید یک ساعت و نیم درس بخوانید و یک ربع استراحت کنید یا پس از دو ساعت مطالعه، به بیست دقیقه تا نیم‌ساعت استراحت بپردازید. اما نکته‌ی مهم این است که در ساعت‌های استراحت چه کارهایی انجام دهیم که بیش‌ترین انرژی را برای شروع دوباره داشته باشیم.در ساعت‌های استراحت باید بیش‌ترین میزان انرژی مثبت را چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی جذب کنید. پس حتماً از محیط مطالعه‌ی خود خارج شوید و ترجیحاً به فضای باز بروید و چند نفس عمیق بکشید. این فضای باز حتی می‌تواند کنار پنجره باشد. اصلاً و به هیچ وجه به موضوعی که مطالعه کرده‌اید و برنامه‌ای که برای ساعت بعدی دارید فکر نکنید. با تمرین می‌توانید به موضوعاتی که شما را خوشحال می‌کند بیندیشید یا به آینده‌ای که دوست دارید، فکر کنید. میان‌وعده‌ی سبکی مانند میوه، شیر و خرما میل کنید. در بعضی از ساعت‌های استراحت خود کمی دراز بکشید و چشمان خود را ببندید و به چشم‌ها و بدن و از همه مهم‌تر ذهن خود استراحت دهید. بسیار عالی است اگر به همان دقتی که برای ساعت‌های مطالعه‌ی خود برنامه‌ریزی می‌کنید، برای ساعت‌های استراحت خود نیز برنامه‌ای داشته باشید. تغذیه، دراز کشیدن، رفتن به فضای باز، گوش دادن به موزیک و برنامه‌های زیادی که شما را برای تلاشی دوباره، سرشار از انرژی می‌کنند، بهترین سکوی پرتاب شما به سمت اهدافتان هستند.

مقدمه

ساعت استراحت کلاسی دانش آموزان هم فرصتی برای استراحت ورفع خستگی نوجوانان ونوجوانان وهم مهمترین وسیله اجتماعی شدن آنان به شمارمی رودوتجربیاتی که دانش آموزان  در ساعت تفریح به دست می آورندمی توانددرنگرش آنان نسبت به خودومدرسه وتحصیل اثربگذاردوفرصتی است که باگروهای سنی مختلفی ضمن بازی گروهی باهم دوست شونددرکشورمانقش معاون مدرسه دراین زمینه برجسته است ومدیرنقش چندانی ندارد.

توصیف وضع موجود:

اینجانب …………. ، دارای مدرک ……………… ، مدت ………سال است که مشغول خدمت در نظام تعلیم و تربیت این مرزو بوم هستم . در حال حاضر پست سازمانی من معاونت آموزشی آموزشگاه ………………  شهرستان ……………… می باشد .  

بیان مسئله 

 باتوجه به این که اینجانب به عنوان معاون آموزشی مشغول هستم ودغدغه اصلی من ساعت استراحت کلاسی است که بچه هادائمادرحال دعواولگدبازی می باشندتصمیم گرفتم که چه کار کنم تابتوانم ساعت استراحت دانش آموزان رابه ساعت شادوبانشاطی تبدیل کنم وچگونه برنامه هایی درساعات استراحت کلاسی برای شادابی بچه هامی توانیم داشته باشیم  وآیاحضورمعاون درساعات استراحت کلاسی دانش آموزان می تواند درشاد کردن دانش آموزان تاثیربگذاردوساعات استراحت کلاسی چقدرباشد تابچه هادرآن زمان لذت کافی ببرند.

نکات لازم : اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد و توسط مدیر سایت طراحی گردیده است. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد. 

نکات مهم : پس از پرداخت وجه لینک دانلود به شما نمایش داده میشود و به ایمیل شما ارسال میگردد.

با 17% تخفیف

3000 تومان

2500 تومان

جهت خرید و دانلود فایل بر روی پرداخت آنلاین کلیک نمایید

تعداد صفحات نوع فایل قیمت
20 WORD 2500 تومان
برچسب ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه جدید

• پر کردن تمامی موارد الزامیست

• ایمیل شما فقط برای مدیر سایت نمایش داده خواهد شد