دانلود نمونه سوال پیام نور-پروژه-مقالات-پایان نامه و سوالات استخدامی

پیشنهاد ارزشیابی درس عربی مقطع متوسطه اولتوضیحات

پیشنهاد ارزشیابی درس عربی مقطع متوسطه اول

 

 

 

 

 

شرح مختصر:

سالهاست که زبان عربی با پشتوانه قانون اساسی به عنوان یکی از دروس دانش آموزان تعیین شده اما با گذشت نزدیک به سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز جایگاهی استوار و منطقـی نیافته و چون میهمانی ناخوانده بارگران خویش را در جمع فشرده دروس جای داده است. اینکه چرا زبان عربی در قانون اساسی اهمیتی بسیار و ارجی گرانمایه یافت اما در عمل حق آن ادا نشده است قابل تامل است و باید بطور جدی به آن پرداخت. بررسی نتایج بدست آمده و تجربه طولانی اخیر نشان میدهد ک تـدریس زبان عربی همواره با ناکامی هایی رو به رو بوده است برنامه ریزی نادرست و عدم ارائه چارچوبی مشخص گویای این امر است که مسوولان غالبا” در آموزش عربی تعریف و موضعگیری درستی ندارند. تردید برخی از دبیران در فایده آموختن عربی برای دانش آموزان رشته های تجربی و ریاضی و … و هم چنین عدم تمایل دانش آموزان در واکنش های منفی  آنها در برخورد با این درس از جمله نارسائی های آموزشی آن است. بـرخـلاف آن چه که بسیاری تصور کرده اند ، مشـکل اصلی،خود این زبـان نیست بلکه راه های ارائـه آن است. و چنانچه بخواهیم دیدگاهها و قضاوتهای نادرست درباره زبان عربی اصلاح گردد باید به پیروی از اصول زبان آموزی ،آن را مطابق با زمان و مناسب با روحیات دانش آموزان منتقل کنیم و به نظر می رسد تمـام مشکلات از اینجا ناشی شده که زبان عربـی موقعیت مساعد و شرایط مناسب جهت شناسانیدن خود نیافته است،لذا آنچه در ابتدای کار مقابل زبان آموز قرار می گیرد چهره خشن و نتراشیده ای از قواعد است که حتی بسیاری از علاقه مندان و مشتاقان را ناامید و گاه پشیمان  از نیمه راه باز می گرداند.

در این پیشنهاد سعی داریم که راهکارهائی را برای  رفع علل عدم تمایل دانش آموزان به درس عربی ارائه دهیم تا دانش آموزان را به آموختن زبان عربی علاقمند سازیم.

پیشنهادات:

1)از آنجائیکه در درس عربی دبیرستان در تمامی پایه ها 12 نمره اختصاص به ترجمه دارد ،در درجه ی اول ترجمه ی متن درس را بخوانید بعد ترجمه ی تمرینات را یاد بگیرید و در انتها ببینید تمرین از شما چه می خواهد

نکات مهم : پس از پرداخت وجه لینک دانلود به شما نمایش داده میشود و به ایمیل شما ارسال میگردد.

با 34% تخفیف

3000 تومان

2000 تومان

جهت خرید و دانلود فایل بر روی پرداخت آنلاین کلیک نمایید

تعداد صفحات نوع فایل مقطع تحصیلی قیمت
2 WORD - قابل ویرایش متوسطه اول 2000 تومان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه جدید

• پر کردن تمامی موارد الزامیست

• ایمیل شما فقط برای مدیر سایت نمایش داده خواهد شد